Ogólna > Droga

Droga

(1/1309) > >>

admin:
Kącik Chrześcijański

pawel:
Łk 1,5-25 Nie bój się Zachariaszu! Twoja prośba została wysłuchana.
Albert Einstein powiedział kiedyś: ''Można żyć tak, jakby nic nie było cudem; można też żyć tak, jakby wszystko było cudem''. Wydaje się, że Zachariasz na początku należał do pierwszej kategorii, ale w końcu przeniósł się do drugiej... Jak dobrze jest wiedzieć, że nasze dawne wątpliwości i niezdolność do zaufania Bogu nie przeszkadzają Mu nam błogosławić! Bóg, który obdarzył łaską Zachariasza, pragnie okazywać swoją miłość także i nam. On wciąż pochyla się nad nami, kształtując nas w ufnych, pełnych wiary uczniów, jakimi możemy się stać. Bóg ma wspaniały plan wobec ciebie, tak jak miał go wobec Zachariasza i jego rodziny. Co więcej, chce ci ten plan objawiać. Dziś na modlitwie podnieś wzrok do Ojca niebieskiego. Wyobraź sobie, jak uśmiecha się do ciebie z miłością i współczuciem. A potem trwaj przy Nim w ciszy, jak Zachariasz - w ciszy, która nie jest karą, lecz szansą usłyszenia głosu Boga i doświadczenia Jego miłości'' Swn/P

ryszard:
Łk 1, 39-45 Maryja jest Matką oczekiwanego Mesjasza

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w pokoleniu Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę.
Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk i powiedziała:
«Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w łonie moim. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana».

pawel:
''Pismo Święte nie pozostawia wątpliwości co do tego, że przebywanie w obecności Boga przemienia życie. Pieśń nad pieśniami mówi nam, że Boża miłość przenika do głębi naszych serc i zaspokaja je w taki sposób, jak żadna inna miłość nie jest w stanie uczynić. Okrzyki chwały i płynące z głębi serca wyznania, które znajdujemy w psalmach, są świadectwem życia w obecności Pana. A kiedy Maryja, nosząca pod sercem Jezusa, przybywa do domu Elżbiety, zastaje powitana okrzykami podziwu i radości. Skacze z radości nawet nienarodzony syn Elżbiety, mały Jan. Także tu widzimy, jak przemienia się ludzkie życie, gdy przenika je Boża obecność. Również dziś Jezus ofiarowuje nam dar swojej obecności. Nie musisz wystawać w długiej kolejce w nadziei, że uda ci się coś od Niego uzyskać, zanim zniknie. Nie musisz czynić starań o chwilę Jego cennego czasu czy uwagi. On czeka na ciebie, gotów przyjąć cię w każdej chwili. Nie ma znaczenia nawet to, jakimi metodami próbujesz się do Niego zbliżyć. Możesz spotkać się z Nim tańcząc w rytm muzyki chrześcijańskiej, śpiewając tradycyjne pieśni, klęcząc w kaplicy lub leżąc na podłodze w swoim pokoju. Możesz doświadczyć Jego obecności w zupełnie inny sposób niż twój sąsiad, a nawet twój mąż czy żona. Nie ma to żadnego znaczenia. Ważne jest tylko to, że Jezus jest przy tobie i czeka, abyś do Niego przyszedł. Nie ma lepszego miejsca niż przebywanie w obecności Jezusa, naszego Zbawcy i Przyjaciela.'' Swn/P

ryszard:
Łk 1, 39-45 Maryja jest Matką oczekiwanego Mesjasza

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w pokoleniu Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę.
Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk i powiedziała:
«Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w łonie moim. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana».

Oto słowo Pańskie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej